Obec od 1. júla rozmiestni nádoby na kuchynský odpad na území obce na tých miestach, kde sa nachádzajú kontajnery na sklo. Na jedlé oleje a tuky budeme rozdávať vedrá do domácností bezodplatne. Interval odvozu oleja spred domov bude mesačný. Vedrá si môžete prevziať od budúceho týždňa na obecnom úrade počas stránkových hodín.

Prosíme občanov, aby kuchynský odpad, ako zvyšky akéhokoľvek jedla, jogurty, syry, mliečne výrobky, kosti, mäso, polievky, nápoje a tekutiny, zabalené alebo staré potraviny dávali do nádob na to určených.

Odporúčame občanom využiť tieto služby, aby sme znížili množstvo komunálneho odpadu a zároveň zvýšili percento vytriedeného odpadu.

PaedDr. Zoltán Metzner, MBA

Dobrovoľný hasičský zbor: