Vážení spoluobčania!

Vláda Slovenskej republiky od 1. januára 2021 do 24. januára 2021 prijala nové, prísnejšie opatrenia v súvislosti šírenia koronavírusu na Slovensku:

• Zákaz návštev medzi rodinami, ktoré nežijú v jednej domácnosti.
  • Zakazujú sa otvárať kostoly pre verejnosť.
  • Povolený je pobyt v prírode len v rámci okresu - okres pobytu nie je povolené opustiť, ďalej platí zákaz vychádzania.
  • Práca je povolená len z domu - ak nie je možné nariadiť prácu z domu, tak s potvrdením od zamestnávateľa je možná výnimka na vycestovanie do práce a to aj do iného okresu.

Výnimky zo zákazu vychádzania:

• Cesta s cieľom zaobstarania nevyhnutných životných potrieb - potravín, liekov, zdravotníckych prostriedkov, hygienického a drogériového tovaru, krmiva a ďalších potrieb pre zvieratá, pohonných látok.
  • Cesta do zdravotníckych zariadení s cieľom neodkladnej zdravotnej starostlivosti.
  • Cesta do lekárne či na testovanie na koronavírus.
  • Cesta do poisťovne, banky a do servisu motorových vozidiel.
  • Povolené je tiež vycestovať v prípade zabezpečenia starostlivosti o blízku osobu, ktorá je na takúto starostlivosť odkázaná.
  • Povolené je "venčenie" v okruhu 1000 metrov v okolí bydliska.
  • Zo zákazu je vyňatá aj cesta na pohreb, na ktorom sa môže zúčastniť len šesť osôb.

V nadväznosti na uvedené vládne opatrenia vám oznamujeme, že od 4. januára do 24. januára 2021 Obecný úrad v Reci ruší stránkové dni a komunikácia s úradom bude prebiehať výlučne cez emailovú poštu alebo cez telefón každý deň medzi ôsmou a dvanástou hodinou.

Prosíme občanov o dodržanie uvedených opatrení!