Ústredný krízový štáb SR rozhodol o sprísnení opatrení na zabránenie šíreniu koronavírusu.

Od soboty, 24. októbra do nedele 1. novembra bude platiť na celom území SR zákaz vychádzania.

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska bez testu budú mať ľudia:

• v čase od 01:00 h do 05:00 h
  • počas cesty na testovanie
  • počas cesty do práce a pri vyprevadení dieťaťa do školy
  • počas cesty do najbližších potravín, lekárne, k lekárovi, pri starostlivosti o blízku osobu, na poštu, do banky, do poisťovne, do čistiarne, autoservisu, čerpacej stanice,
  • ďalej pri starostlivosti o hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska a pohrebu
  • pobyt v prírode v okrese bydliska
  • dojazd do bydliska do 25. októbra

Od pondelka 26. októbra budú na mesiac zatvorené všetky školy okrem jaslí, škôlok a prvého stupňa základných škôl.

V súvislosti s opatrením Ústredného krízového štábu SR Vám oznamujeme, že Obecný úrad Reca ruší stránkové dni a komunikácia s úradom od pondelka 26. októbra do piatku, 30. októbra bude prebiehať výlučne cez telefón a emailovú poštu.