A népszámlálásról szóló törvénymódosítás értelmében  az elektronikus önszámlálás  2021.február 15- től 2021 március 31- ig népszámlálási asszisztens nélkül valósul meg.  Mindenki személyesen tölti ki a kérdőívet számítógép, mobilalkalmazás segítségével.

Az elktronikus önszámlálás így gyors és egyszerű folyamat, mely 10 percet vesz igénybe. Minden állampolgárnak  joga és kötelessége  van Szlovákiában , mely lehetőséget ad arra, hogy aktívan bekapcsolódjon mind a politikai, mind pedig a kultúrális és gazdasági élet formálásába. Az idei népszámlálás lehetőséget ad olyan adatok begyűjtésére, mely befolyásolja az iskolaügy, a kultúra és nyelvtörvények alakulását minden állampolgár számára, beleértve a kisebbségek nyelvhasználatát is. A népszámlálási kérdőív megtalálható a statisztikai hivatal honlapján nemcsak szlovák nyelven, de a kisebbségek nyelvén is. Aki egyedül nem tudja a kérdőívet kitölteni, kérje meg családtagját, ismerősét, hogy együtt a számítógép mögött, kényelmesen töltsék ki a nyomtatványt. Segítségnyújtás igényelhető telefonon a községi hivatalban  vagy az ügyfélszolgáltatónál a 02/20924919- es telefonszámon. Minden információ megtalálható a statisztikai hivatal honlapján. A népszámlálási asszisztensek személyes segítségnyújtását csak később, 2021. április 1- től október 31- ig lehet igénybe venni. Ebben az időben elektronikus önszámlálás már nem lesz lehetséges. Előre is köszönjük lakosaink együttműködését.

Tisztelt polgárok...

Üdvözlöm Önöket Réte község honlapján. A honlap kialakításával szeretnénk Önökhöz közelebb hozni községünk múltját, de mindenekelőtt jelenét. Bővebben...

Községi Hivatal

obecný úrad Reca

Elérhetőség

Obecný úrad č. 24
925 26 Reca

Polgármester:
PaedDr. Metzner Zoltán, MBA

Telefon:
02 / 45 91 51 21
02 / 45 64 94 25

Önkéntes Tűzoltó Testület:
+421221020643

E-mail:
reca@nextra.sk

Ügyfélfogadás
hétfő:  7:00 - 15:30
szerda: 7:00 - 16:30
péntek: 7:00 - 12:30

Linkek

msreca.sk
dhzreca.sk
recadevils.estranky.sk
revisz.sk
slovensko.sk
dcom.sk
virtualnycintorin.sk